Spolupracujeme s významnými tuzemskými
i zahraničními obchodními partnery

Pořízení 3D tiskárny

1 března 2019

 
3D TISKÁRNA PRUSA I3 MK3
  • Velký pracovní prostor – 11.025 cm3 (25 x 21 x 21 cm)
  • 0,4 mm tryska (jednoduše vyměnitelná) pro 1,75 mm tiskovou strunu
  • Výška vrstvy od 0,05 mm
  • Plně automatická kalibrace tiskové plochy
  • Vyhřívaná podložka s kompenzací studených rohů – zajišťuje rovnoměrné chladnutí při tisku všech materiálů
  • Podporované materiály – PLA, ABS, PET, HIPS, Flex PP, Ninjaflex, Laywood, Laybrick, Nylon, Bamboofill, Bronzefill, ASA, T-Glase, filamenty s uhlíkovým vláknem, polykarbonát…
  • Jednoduchý barevný tisk po vrstvách
 
Materiály z kterých tiskneme:
 

PLA

PLA je nejčastěji používaným materiálem pro 3D tisk. Je biologicky odbouratelný, snadno se tiskne a výtisky z PLA jsou velmi tvrdé. Perfektní volba pro tisk velkých objektů díky nízké tepelné roztažnosti (tisky se na podložce nekroutí) a pro tisk detailních drobných modelů. Jde o jediný materiál, který je ověřen pro tisk 50mikronových vrstev.

PLA má relativně nízkou teplotu tání 175 stupňů Celsia. Na rozdíl od takzvaných reaktoplastů je možné PLA opakovaně zahřívat přes jeho teplotu tání s velmi malou degradací materiálu. Je to také velmi tvrdý, ale tudíž i křehký materiál a jakmile se rozbije, často se tříští.

Nejlepší využití najde PLA při tisku konceptů, prototypů, hraček, apod.

PET/PETG

PETG je velmi houževnatý materiál s dobrou tepelnou odolností. PETG má univerzální využití, ale je zejména vhodný pro tisk mechanických částí. Je možné jej použít jak uvnitř, tak i ve venkovním prostředí. PETG má velmi malou tepelnou roztažnost, na podložce se tedy nekroutí a tudíž není problém s tiskem velkých modelů. Díly na naše tiskárny jsou tištěny právě z PETG!

PETG je jedním z našich oblíbených materiálů pro 3D tisk. Tisknout s ním je téměř stejně snadné jako s PLA, ale na rozdíl od PLA může nabídnout mnoho lepších mechanických vlastností. Písmeno G v zkratce PETG označuje glykol, který se přidává během výrobního procesu. Glykol modifikuje vlastnosti PET, aby byl méně křehký, snadnější pro tisk a více průhledný při tisku s poloprůhlednými variantami. PETG má nízkou tepelnou roztažnost, takže i při tisku velkých modelů se zřídkakdy zkroutí a odlepí od vyhřívané podložky. PETG je navíc houževnatý, tak akorát pružný a díky tomu se při namáhání často jen dočasně prohne, což zabrání prasknutí.

ABS

ABS je velmi pevný a všestranný materiál s výbornou tepelnou odolností. Je vhodný pro vnitřní i venkovní použití.

ABS je termoplast, což znamená, že stejně jako PLA, může být opakovaně roztaven a krystalizován, aniž by došlo k znehodnocení materiálu. ABS se však taví při vyšší teplotě než PLA. Vyšší teplota tání dává ABS excelentní tepelnou odolnost, vaše výtisky nebudou vykazovat známky deformace až do 98 °C.

ABS obsahuje příměs syntetického kaučuku, díky tomu je odolnější proti opotřebení a nárazům. A v neposlední řadě je filament z ABS rozpustný v acetonu! Je tak opravdu snadné spojit více výtisků dohromady, stačí kontaktní plochy lehce potřít acetonem. Navíc je možné výtisky vyhladit acetonovými výpary a získat tak dokonale lesklý povrch. Při manipulaci s acetonem musíte být sice opatrní, není ale zdaleka tak nebezpečný, jako například rozpouštědla PLA.

Pokud potřebujete tisknout pro venkovní použití nebo potřebujete tisk s dobrými mechanickými vlastnostmi, rozhodně stojí za to dát ABS šanci. Konec konců slavné LEGO kostky jsou vyrobeny právě z ABS.

 
 

FLEX

Flex je velmi silný a pružný materiál. V mnoha případech se může stát, že klasický tvrdý plast není pro daný účel ideální, nebo to je dokonce zcela nevhodné. Ať už budete tisknout kryt na telefon, pouzdro na akční kameru nebo třeba kola pro auto na vysílačku, bude lepší použít pružný materiál.

Flexfill má velmi dobrou odolnost proti otěru, zůstává pružný i při nízkých teplotách a je odolný proti celé řadě rozpouštědel. Při vychládání se téměř nesmršťuje, takže s ním můžete tisknout i modely přesně na míru.

Další aktuality

Pořízení Hermle B300

Pořízení Hermle B300

Rozšířili jsme strojní park o pětiosé obráběcí centrum Hermle B300

Přidejte se k nám

 

Jestliže Vás profil společnosti zaujal,
prosím shlédněte nabízené pracovní pozice
a neváhejte nás kontaktovat.

 

Napište nám

Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám zodpovíme veškeré vaše otázky.

Pořízení 3D tiskárny

15 + 6 =

Created by WSB.CZ, Copyright © 2019 - 2021 Martin Vyskočil
Publikování nebo další šíření obsahu serveru sdaz.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Upravit souhlas Cookie